Nadcházející události
Kvě
15
So
celý den Stříbrná plachetnice
Stříbrná plachetnice
Kvě 15 – Kvě 16 celý den
Závod Stříbrná plachetnice CTL:211501 závod je vypsán pro tyto lodní třídy:Lar-3C,Las-3C,Q-3C,L47-2 pořadatel závodu Jachtklub Cheb Přihlásit do závodu se můžete ZDE  
Kvě
29
So
celý den JESENICKÝ POHÁR III.
JESENICKÝ POHÁR III.
Kvě 29 celý den
Třetí se série tréninkových závodů pro lodní třídu Optimist a Laser4,7 Pořadatel: Jachtklub Cheb CTL:211518 Přihlásit se do závodu můžete ZDE
Čvn
19
So
celý den Sdružený krajský přebor II
Sdružený krajský přebor II
Čvn 19 – Čvn 20 celý den
závod Sdružený krajský přebor II CTL závodu:211504 závod je vypsán pro tyto lodní třídy: L47-4K,Las-4K,Q-4K pořadatel závodu: Jachtklub Cheb Přihlásit do závodu se můžete ZDE  
Čvc
2
celý den JESENICKÝ POHÁR IV.
JESENICKÝ POHÁR IV.
Čvc 2 celý den
Čtvrtý ze série tréninkových závodů pro lodní třídu Optimist a Laser 4,7 pořadatel závodu : Jachtklub Sokolov CTL závodu:211519 Přihlásit se do závodu můžete ZDE
Čvc
10
So
celý den Porcelán CUP
Porcelán CUP
Čvc 10 celý den
závod Porcelán CUP CTL:211520 závod je vypsán pro tyto lodní třídy:Q-2,L47-2 pořadatel Jachtklub Sokolov Přihlásit se do závodu můžete ZDE
Čvc
24
So
celý den JESENICKÝ POHÁR V.
JESENICKÝ POHÁR V.
Čvc 24 celý den
Pátý tréninkový závod pro lodní třídu Optimist a Laser4,7 poředatel: Jachtklub Cheb CTL závodu:211521 Přihlásit se do závodu můžete ZDE
Čvc
31
So
celý den O pohár Karlovarského kraje
O pohár Karlovarského kraje
Čvc 31 – Srp 1 celý den
závod O pohár Karlovarského kraje CTL závodu:2115074 závod je vypsán pro tyto lodní třídy:L47-3C pořadatel závodu: Jachtklub Sokolov Přihlásit do závodu se můžete ZDE
Srp
7
So
celý den JESENICKÝ POHÁR VI.
JESENICKÝ POHÁR VI.
Srp 7 celý den
Šestý tréninkový závod pro lodní třídu Optimist a Laser4,7 pořadatel: Jachtklub Sokolov CTL závodu:211522 Přihlásit se do závodu můžete ZDE  
Srp
21
So
celý den Modrá stuha Jesenice
Modrá stuha Jesenice
Srp 21 – Srp 22 celý den
závod Modrá stuha Jesenice CTL závodu:211510 závod je vypsán pro tyto lodní třídy:Las-3C,Q-2 pořadatel závodu: Jachtklub Sokolov Přihlásit se do závodu můžete ZDE
Zář
18
So
celý den Švestková regata
Švestková regata
Zář 18 – Zář 19 celý den
56.ročník závodu Švestková regata CTL závodu:211511 závod je vypsán pro tato lodní třídy:Las-7P,Pir-7P,Fb-3C,Fin-3C,Fin-2,L47-2,Q-2 pořadatel závodu: Jachtklub Cheb Přihlásit do závodu se můžete ZDE
Rubriky

Rok 2016

O víkendu 17 a 18.září 2016 se na Jesenické přehradě konal již 51.ročník Švestkové regaty.Sešli se zde jachtaři z různých konců republiky.

Letos byl tento závod vypsán pro tyto lodní třídy „ Laser ,Laser Radial , Finn a Evropa “ . 

Do závodu se celkem přihlásilo 34 lodí  z toho bylo  15 lodní třída Laser , 6  lodní třída Finn a 12 lodní třída Evropa.lodní třídu Laser Radial zastupovala pouze 1 loď

Závod zahájil v sobotu v 11 hodin ředitel závodu pan Václav Novotný a hlavní rozhodčí pan Jan Chaloupek, kteří závodníky seznámily s průběhem závodu a pravidly.

 Jesenice tento podzim nepřivítala závodníky moc vřele v sobotu vítr přišel až po dvanácté hodině a to za intenzivního deště.První start se povedl před 13 hodinou . Déšť nikoho neodradil a vítr foukal okolo 5m/s a toho bylo třeba využít. Jachtaři nejsou z cukru a vody se rozhodně nebojí. První závodní den se podařilo odjet 4.rozjížďky.

V neděli byl plánovaný start 5.rožjížďky na 10-45hodin sice stále vydatně pršelo ale vítr foukal nádherných 3,2-4,5m/s. I při takovém to počasí se podařilo odjet 5 a 6 rozjížďku.

Pak už na promočené závodníky čekala teplá bramboračka a švestkové knedlíky. Ve 14-15 následovalo vyhlášení výsledků závodu.

zde jsou výsledky 51.ročníku Švestkové regaty

lodní třída Finn

1. CZE 4 1.M Gebhart Zdeněk 1959 1504-010 11 Jachtklub Cheb
2. CZE 25 2.M Šilhavý Jiří 1976 1213-170 11 Yacht Club Kladno
3. CZE 222 3.M Bláha Martin 1973 1402-206 11 Jachetní klub Plzeň

vitezove-finn


 

lodní třída LASER

1. CZE 195103 1.M Novotný Štěpán 1994 1504-086 11 Jachtklub Cheb
2. CZE 210897 2.M Steiner Michal 1992 1902-189 11 Yacht Club Vysoké Mýto
3. CZE 178829 3.M Smetana Radek 1983 1401-259 11 TJ Lokomotiva Plzeň, JO

vitezove-laser


 

lodní třída EVROPA

1. CZE 369 1.M Bobek Pavel 1989 2404-379 11 YC – Baník Ostrava
2. CZE 172 1.Z Ondíková Petra 1991 1301-333 12 JO Slavoj Hluboká n/Vlt.
3. CZE 20 2.M Soukal ml. Miloslav 1975 1203-364 11 YC Neratovice

 

vitezove-evropa


 

Všem účastníkům závodu děkujeme za účast a těšíme se na vás při 52.ročníku Švestkové regaty v roce 2017

Zde je krátký sestřih ze závodu.

Děkujeme za podporu Karlovarskému kraji a městu Cheb.

                             Logo_KV2 Karlovarsky_kraj logo Cheb logo

O víkendu 11 – 12.06.2016 se konal náš tradiční závod Stříbrná plachetnice.

Závod byl vypsán pro tyto lodní třídy : Pir-7P, Fin-4K, Lar-3C, Las-3C


Start první rozjížďky byl v sobotu těsně před polednem , vítr foukal rychlostí okolo 4m/s.
 

Na startu se celkem sešlo 20 lodí. Z toho 6 závodníků lodní třída Laser,7 závodníků  lodní třída Finn a 7 posádek  lodní třída Pirát.

První závodní den se odjelo celkem krásných 5 rozjížďek. Druhý den byl plánovaný start 6.rozjížďky na 10 hodinu ,ale  počasí nám bohužel nepřálo a start byl odložen. Po 11 hodině vzhledem k bezvětří byl závod ředitelem závodu ukončen.

Zde na fotografiích jsou vítězové.

lodní třída Finn

Finn web
 

 

1. CZE 4 1.Místo Gebhart Zdeněk 1959 1504-010 11 Jachtklub Cheb
2. CZE 222 2.Místo Bláha Martin 1973 1402-206 11 Jachetní klub Plzeň
3. CZE 112 3.Místo Ďásek František 1950 1504-061 11 Jachtklub Cheb

 


 

lodní třída Laser

 

laser web
 

 

1. CZE 195103 1.Místo muži Novotný Štěpán 1994 1504-086 11 Jachtklub Cheb
2. CZE 182268 1.Místo ženy Vaidišová Kateřina 1987 1508-171 12 Jachtklub Sokolov
3. CZE 155170 2.místo muži Netopilík Zdeněk 1983 1508-151 11 Jachtklub Sokolov

lodní třída Pirát

 

piráti web

1. CZE 554 1.M Sivý Josef 1966 1301-074 11 JO Slavoj Hluboká n/Vlt.
Sivý Dalibor 1969 1301-094 11 JO Slavoj Hluboká n/Vlt.
2. CZE 555 2.M Rybáček Josef 1960 1701-221 11 Yacht Club Doksy
Hendrych Václav 1971 1701-163 11 Yacht Club Doksy
3. CZE 568 3.M Tobolka Michal 1979 1304-160 11 TJ Jiskra Třeboň
Gardavský Petr 1983 1304-190 11 TJ Jiskra Třeboň

 


 

 

 

Výsledkové listiny najdete v rubrice výsledkové listiny.

Fotografie a video ze závodu ke stažení ZDE

Zde je pár fotografií ze závodu.

Invalid Displayed Gallery

Děkujeme za podporu Karlovarskému kraji a městu Cheb.

Cheb logo Logo_KV2