Rubriky

Archiv

Jachtklub Cheb oslavil padesátiny
Náš jachtklub oslavil významné jubileum – padesátiny. My, členové, příznivci a nadšenci, jsme samozřejmě slavili s ním. A jako každý padesátník jsme tak trochu bilancovali.
Klub byl založen v roce 1963 chebským obyvatelem, panem Josefem Půlpánem a jeho přáteli. Již od začátku činnosti má klub své stálé sídlo na levém břehu Jesenické přehrady, který věrně užívá dodnes. Členská základna se z původních 16 členů postupně rozrostla až na 100, v současné době se počet členů ustálil na 80.
Velmi významnými činovníky našeho klubu byli zejména pánové Jan Čech, MUDr. Vladimír Mach, Ing. Rostislav Mareček, Ota Mach a Jan Lorenz, kteří na počátku devadesátých let jachtklub osamostatnili a uchovali jej do dnešní podoby. Za to jim patří náš obrovský dík.
Sportovní činnost klubu je již od počátku existence velice bohatá. V minulosti byly v areálu klubu pořádány významné závody, jako např. Velká cena Čech, Mistrovství ČR oplachtěných prken, Mistrovství ČR v lodní třídě Fireball a mezinárodní Veterán cup v lodní třídě Evropa. I v současné době patří náš jachtklub mezi místa, kde se stále něco významného děje – v posledních třech letech jsme pořádali Mistrovství ČR v lodní třídě Pirát s mezinárodní účastí a jako pořádající klub jsme byli za svou činnost oceněni domácími i zahraničními závodníky.
Díky sportovním úspěchům našich členů je jachtklub v posledních 20 letech hodnocen do 15. místa mezi 160 kluby v České republice. Mezi naše bývalé i současné nejlepší sportovce patří Antonín a Zdeněk Gebhartovi, Vladislav Houda, Josef a Pavel Skalovi, Petr Drahorád, Tomáš Vika, Daniela, Vladimír, Michaela a Marek Zárubovi, Štěpán Novotný a Ing. Václav Novotný, který je v současné době i státním trenérem v jachtingu.
Za těmito výsledky se skrývá nejen píle a poctivý trénink závodníků, ale také obětavá práce trenérů a činovníků, nadšení pro společnou věc ostatních členů Jachtklubu Cheb a v neposlední řadě finanční podpora města Cheb, Sportovní unie Chebska, Českého svazu jachtingu, Karlovarského kraje a všech ostatních, kteří jakýmkoliv způsobem přímo či nepřímo přispěli na sportovní činnost Jachtklubu Cheb. Velmi si vážíme této podpory a děkujeme za ni. S vaší podporou vyrážíme do naší další životní etapy.
Za Jachklub Cheb Jan Chaloupek

Hejtman Karlovarského kraje  ocenil jachtaře Štěpána Novotného.

Predani seku
Štěpán Novotný, který získal v létě titul mistra České republiky v lodní třídě LASER RADIAL, dnes 7.10.2013 obdržel z rukou hejtmana Karlovarského kraje Josefa Novotného šek ve výši 40 tisíc korun. Darované finanční prostředky použije na přípravu před Olympijskými hrami.​

 

„Jsem rád, že můžeme podpořit mladého sportovce, který takto skvěle reprezentuje náš kraj. Přeji mu, aby se mu podařilo probojovat až na Olympijské hry,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Josef Novotný.Mladému jachtaři se daří nejenom v domácích, ale i v mezinárodních vodách. Kromě toho, že v závěru prázdnin vybojoval titul mistra České republiky v lodní třídě LASER RADIAL na přehradě Nové Mlýny, skvěle zajel i mistrovství světa juniorů LASER RADIAL v Irsku. Zde se umístil na 14. místě. V budoucnu čekají Štepána Novotného závody o nominaci na Olympijské hry, kde poměří síly se špičkovými závodníky.​
 
                                                                                                                                                         převzato ze stránek Karlovarského kraje